نتیجه تصویری برای دکتر حسن روحانی

***نسیم معرفت***


به نام خدا


** آیامنظوردکترروحانی نقدبه عصمت پیامبراکرم(ص) بود؟!!+آیت الله سعادت میرقدیم لاهیجی


با مطالعه اجمالی از سخنان رییس جمهور محترم دکتر حسن روحانی در تاریخ 18 دی 96 در جمع وزیر و معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی  می توان دریافت که مقصود ایشان نقد و اعتراض و اشکال به مقام عصمت پیامبر اکرم
(صَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آِلهِ وَ سَلَّمَ)  و سایر معصومین (عَلَیهِمُ السَّلام)  نبوده است بلکه منظورشون این بوده که در برابر انتقادات جوانان و مردم  بی حوصلگی و بی ظرفیتی نشان ندهیم  و  با اعمال خشونت ها و محدودیت ها و فشارها  مانع  اعتراض ها و نقدها و انتقادات سازنده نشویم . باید  همه  مسؤلین ظرفیت انتقاد پذیری و تحمل صدای مخالف را  داشته باشند . بعد مثال زد  به اینکه پیامبر اکرم (ص)  با آن مقام والایی که داشت  مانع  بیان اشکال و اعتراض و انتقاد مردم نمی شد و  نسبت  به رفتار ها و گفتارهای مردم با سعه صدر و حلم و بردباری برخورد می نمود .
 بخشی از سخنان ایشان در آن جمع چنین بوده :
(....  هیچ استثنایی در کشور برای انتقاد کردن وجود ندارد و در کشور ما  معصوم  نداریم ضمن اینکه پیامبر اسلام هم به مردم اجازه انتقاد می دادند و بالاتر از مقام پیامبر در تاریخ وجود ندارد  ....  مذهب شیعه همانطور که مرحوم شریعتی نیز به آن اشاره کرده است مذهب نقد و اعتراض است ....   انتقاد حق مردم است چرا که صاحب کشور هستند )

البته می توان به رییس جمهور محترم آقای دکتر حسن روحانی اشکال کرد که  :
جنابعالی که این فرمایشات گهربار را ارایه می فرمایید  چقدر از ظرفیت انتقادپذیری برخوردار هستید؟!!!
اگر  بخواهیم موارد عدم سعه صدر و عدم انتقاد پذیری جنابعالی را در برابر منتقدین دلسوز شمارش و بررسی کنیم  مثنوی هفتاد من کاغذ شود .
آقای رییس جمهور محترم توجه داشته باشید که
بحمدالله حاکمیت کشور براساس ولایت مطلقه مشروعه فقیه هست و با وجود ولایت فقیه و قانون اساسی مترقی جمهوری اسلامی  جایی برای استبداد و اختناق و دیکتاتوری وجود ندارد . سخنان جنابعالی (گویا) نشان می دهد که در این کشور  آزادی نیست  و کسی صدای  اعتراض و انتقاد ملت و جوانان را نمی شنود و اگر کسی و گروهی  حرفی داشته باشند سرکوب می شوند . این یعنی متهم کردن نظام مقدس ما  به اختناق و دیکتاتوری . دشمنان نظام نیز همیشه دنبال همین بودند که در جمهوری اسلامی آزادی وجود ندارد و هیچ کسی حق اعتراض و انتقاد و ... ندارد !!!!
آقای رییس جمهور عزیز .
 ما ملت ایران و جوانان ایرانی به شما انتقاد سازنده داریم . انتقاد ما این است که چرا بجای رسیدگی به امور معیشتی و اقتصادی  مردم و رسیدگی به امور شغلی و اشتغال جوانان  بحث های حاشیه ای چالش برانگیز مطرح می فرمایید؟!!
چرا در برابر انتقادات خیل عظیم دلسوزان نظام و انقلاب برآشفته می شوید؟!!
چرا مطیع محض ولایت فقیه نیستید؟!!!
چرا آنگونه که باید و شاید(فراتر از حرف و حرافی)  از فرامین مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای در باره  امور مختلفه  کشوری و فراکشوری پیروی نمی فرمایید؟!!!
چرا  و چرا  و چرا  ؟!!!

سیداصغرسعادت میرقدیم لاهیجی

 


** آیت الله سید اصغر سعادت میرقدیم لاهیجی